۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر
رویدادهای ویژه
شهدای استان زنجان
شهدای استان زنجان شهدای استان زنجان

شهید جبرئیل عزیزی فرزند خیراله و شمامه نوروزی دوم خردادماه سال 1340 در روستای تله گرد از توابع ایجرود واقع در زنجان دیده به جهان گشود. جبرئیل یک خواهر و یک برادر داشت.

او سالهای خاطره انگیز کودکی را در کنار خانواده سپری کرد. خانواده عزیزی پس از مدتی به زنجان نقل مکان کردند و جبرئیل در یک نانوایی مشغول به کار شد.

سپس سنت پیامبر اکرم (ص) را به جا آورد و با خانم مطهره نباتی ازدواج کرد و حاصل ازدواجشان دو فرزند دختر و یک فرزند پسر شد.

جبرئیل قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تظاهرات و فعالیت های انقلابی شرکت می کرد. چند سالی از آغاز جنگ تحمیلی می گذشت که جبرئیل با وجود مسئولیت های بسیاری که به عنوان پدر و سرپرست خانواده بر عهده داشت وظیفه را بر این دید تا با حضور در کنار سایر رزمنگان در مناطق عملیاتی از دین و وطنش در برابر متجاوزان بعثی دفاع کند.

بنابراین از طریق یگان اعزامی سپاه پاسدار وظیفه وارد مناطق جنگی کشور شد. سرانجام پس از رشادتها و دلاوریهای بسیار در عرصه نبرد حق علیه باطل در8 آبان ماه سال 1365 در منطقه شوشتر بر اثر اصابت ترکش به بدن شهد گوارای وصال را نوشید و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر پاک این شهید راه مجاهدت و ایثار در مزار بالای شهدای زنجان به خاک سپرده شد تا در جوار دیگر شهدای اسلام عند ربهم یرزقون گردد.

شمع یادش تا ابد در سرای یادها پرتو افشان باد


1399/07/22 تاریخ بروزرسانی :
160 تعداد بازدید :
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal